Як проголосувати
на виборах Президента
виборцям, які живуть
не за місцем реєстрації?
#КоженГолосВпливає
5 простих кроків
До 25 березня прийти до відділу ведення
Державного реєстру виборців
До 25 березня 2019 року включно необхідно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців, де зареєстрований виборець, або де перебуватиме в день голосування.
Як правило, відділи ДРВ розташовані у будівлях виконкомів міст обласного значення або при райдержадміністраціях. Їхні адреси можете знайти за посиланням. З початку березня вони працюють і по вихідних.

* Якщо громадянин у день голосування перебуватиме за кордоном, то також має кілька можливостей потрапити до списку виборців.
Мати з собою паспорт та документи*
Якщо виборець є внутрішньо переміщеною особою, то з собою необхідно буде мати лише паспорт. Інші виборці мають надати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.

* Перелік таких документів не є вичерпним. Це можуть бути: довідка з роботи або навчання, квитки на літак або потяг, договір оренди житла тощо.
Написати заяву, де вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування
Необхідно написати заяву встановленого зразка про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Бланк заяви можна завантажити на сайті ДРВ, щоб заповнити заздалегідь, або взяти роздрукований у відділі Держреєстру виборців. У заяві необхідно вказати адресу фактичного місця проживання, або номер дільниці, на якій плануєте голосувати. Адреси дільниць можна знайти на мапі тут, або тут.

Також необхідно зазначити причину зміни місця голосування. Для внутрішньо переміщених осіб це може бути формулювання на кшталт «зміна місця голосування відбувається через те, що виборча адреса перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території»,
а інші громадяни мають написати свою мотивацію для зміни місця голосування,
яка підтверджена документами.
Отримати посвідчення про зміну місця голосування
Орган ведення ДРВ видасть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де буде вказана дата виборів (31 березня 2019 року), а також номер виборчої дільниці для голосування.

* Інколи таке посвідчення видають не одразу, а просять зайти за ним, наприклад, наступного дня.
31 березня з 8:00 до 20:00 прийти на нову дільницю
У день голосування, 31 березня 2019 року, необхідно буде прийти на цю нову дільницю
з паспортом та посвідченням з 8:00 до 20:00.
Важливо!

Місце голосування змінюється тимчасово, без зміни виборчої адреси (яка, як правило, встановлена за місцем реєстрації), на період одних конкретних виборів. Тому, якщо буде оголошено другий тур виборів, то цю процедуру доведеться повторити.
Для зміни місця
голосування залишилось:
Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Радимо:

Не зволікати зі зміною місця голосування. Бо поки немає черг у відділах ведення Державного реєстру виборців, ця процедура займає лише 10-15 хвилин.

Після зміни місця голосування про всяк випадок перевірити себе у списку виборців на новій дільниці. Це можна буде зробити з 23 березня, коли дільнична виборча комісія отримає друковану версію попереднього списку виборців.

Змінюйте місце голосування, пишіть про це в соціальних мережах та додавайте хештег #КоженГолосВпливає, щоб ваша історія стала частинкою загальної кампанії.

Made on
Tilda